  • NST45010MW6T1G
NST45010MW6T1G
advertisement
Manufacturer No:
NST45010MW6T1G
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NST45010MW6T1G
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
NST45010MW6T1G
Description:
TRANS 2PNP 45V 0.1A SOT363
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NST45010MW6T1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    6
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Other Transistors
  • Max Power Dissipation
    380mW
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Frequency
    100MHz
  • Base Part Number
    NST45010M
  • Pin Count
  • Number of Elements
    2
  • Polarity
    PNP
  • Element Configuration
    Dual
  • Power Dissipation
    380mW
  • Transistor Application
    AMPLIFIER
  • Gain Bandwidth Product
    100MHz
  • Transistor Type
    2 PNP (Dual) Matched Pair
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    45V
  • Max Collector Current
    100mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    220 @ 2mA 5V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    15nA ICBO
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    650mV @ 5mA, 100mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    45V
  • Transition Frequency
    100MHz
  • Collector Emitter Saturation Voltage
    -300mV
  • Max Breakdown Voltage
    30V
  • Collector Base Voltage (VCBO)
    50V
  • Emitter Base Voltage (VEBO)
    5V
  • Height
    1mm
  • Length
    2.2mm
  • Width
    1.35mm