  • NTPF110N65S3HF
NTPF110N65S3HF
advertisement
Manufacturer No:
NTPF110N65S3HF
HK JDW NO:
598-NTPF110N65S3HF
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
NTPF110N65S3HF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTPF110N65S3HF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    TO-220-3 Full Pack
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    FRFET®, SuperFET® III
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Power Dissipation-Max
    240W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    110m Ω @ 15A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    5V @ 740μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2635pF @ 400V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    30A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    62nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    650V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V