  • NTR06A14R7CTRF
NTR06A14R7CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06A14R7CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06A14R7CTRF
Package:
0603
Datasheet:
NTR06A14R7CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 14.7Ohm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06A14R7CTRF
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    14.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C