  • NTR06D3243CTRF
NTR06D3243CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06D3243CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06D3243CTRF
Datasheet:
NTR06D3243CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 324kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06D3243CTRF
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    324kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%