  • NTR06F2002CTRF
NTR06F2002CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06F2002CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06F2002CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 20kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06F2002CTRF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    62.5mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.55mm