  • NTR06F2942CTRF
NTR06F2942CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06F2942CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06F2942CTRF
Datasheet:
NTR06F2942CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 29.4kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06F2942CTRF
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    29.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW