  • NTR06T5491STRF
NTR06T5491STRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06T5491STRF
HK JDW NO:
10881-NTR06T5491STRF
Datasheet:
NTR06T5491STRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 5.49kOhm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06T5491STRF
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    5.49kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C