  • NTR10A5R23CTRF
NTR10A5R23CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10A5R23CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10A5R23CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 5.23Ohm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR10A5R23CTRF
  • Tolerance
    0.05%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    5.23Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C