  • NTR12A3240DTRF
NTR12A3240DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12A3240DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12A3240DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 324Ohm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12A3240DTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    324Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C