  • NTR12T5110CTRF
NTR12T5110CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12T5110CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12T5110CTRF
Description:
FIXED RESISTOR NTR12( 10 TO 500K) Series, Thin Film, 511Ohm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12T5110CTRF
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    NTR12( 10 TO 500K)
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    511Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V