  • NTRH10B1911DTRF
NTRH10B1911DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTRH10B1911DTRF
HK JDW NO:
10881-NTRH10B1911DTRF
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 1910Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTRH10B1911DTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1910Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C