  • NTST30U100CTH
NTST30U100CTH
advertisement
Manufacturer No:
NTST30U100CTH
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-NTST30U100CTH
Package:
TO-220-3
Datasheet:
NTST30U100CTH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTST30U100CTH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    675μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    800mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A