  • NUF3101FCT1G
NUF3101FCT1G
advertisement
Manufacturer No:
NUF3101FCT1G
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-NUF3101FCT1G
Package:
8-WFBGA, FCBGA
Datasheet:
NUF3101FCT1G
Description:
DATA LINE FILTER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NUF3101FCT1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-WFBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.061W 1.55mmx1.55mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Low Pass
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • Capacitance
    40μF
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    RC (Pi)
  • Number of Functions
    3
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Physical Dimension
    L1.55XB1.55XH0.7 (mm)
  • Number of Channels
    3
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    120Ohm
  • ESD Protection
    Yes
  • Attenuation Value
    -25dB @ 800MHz ~ 2.2GHz
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Filter Order
    2nd
  • Values
    R = 47 Ω, 100 Ω, C = 40pF (Total)
  • Resistance - Channel (Ω)
    47 100
  • Center / Cutoff Frequency
    300MHz Cutoff
  • Height
    0.028 0.70mm
  • Length
    1.55mm