  • NX1117C33Z
NX1117C33Z
advertisement
Manufacturer No:
NX1117C33Z
HK JDW NO:
318-NX1117C33Z
Package:
SOT
Datasheet:
Description:
Fixed 2.3mm PMIC 4 SOT
Quantity:
In Stock : 93300
Step5Bar-code shipping tag
NX1117C33Z
  • Package / Case
    SOT
    4
  • Packaging
    Cut Tape
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.3mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Current - Output
    800mA
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Min Input Voltage
    20V
  • Max Input Voltage
    20V
  • Dropout Voltage
    1.07V
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • Height Seated (Max)
    1.8mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    3.5mm