  • NX1BL-32T-KT3B
NX1BL-32T-KT3B
advertisement
Manufacturer No:
NX1BL-32T-KT3B
Manufacturer:
Hirose Electric
HK JDW NO:
355-NX1BL-32T-KT3B
Package:
Datasheet:
NX1BL-32T-KT3B
Description:
CONN CARD BUS FRAME 32POS 0.3MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NX1BL-32T-KT3B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    32
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    NX1
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    PCB CONNECTOR
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Depth
    52.2mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Accessory Type
    Frame Assembly Kit
  • Length
    84.7mm