  • NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00626
advertisement
Manufacturer No:
Manufacturer:
NDK America, Inc.
HK JDW NO:
545-NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00626
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 10842
Step5Bar-code shipping tag
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NX2012SA
  • Size / Dimension
    0.081Lx0.047W 2.05mmx1.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80kOhms
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm