  • NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1
NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1
advertisement
Manufacturer No:
NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1
HK JDW NO:
545-NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1
Description:
CRYSTAL 19.2MHZ 7PF W/THRM SMD
Step5Bar-code shipping tag
NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    NX2520SG
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Frequency
    19.2MHz
  • Frequency Stability
    ±12ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70Ohms
  • Load Capacitance
    7pF
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm