  • O016N002ABPP5N0000
O016N002ABPP5N0000
advertisement
Manufacturer No:
O016N002ABPP5N0000
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-O016N002ABPP5N0000
Package:
Description:
LCD MODULE 32 DIG 16 X 2 PASSIVE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
O016N002ABPP5N0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Interface
    SPI
  • Display Type
    OLED
  • Number of Characters
    32
  • Viewing Area
    66.00mm L x 16.00mm W
  • Display Mode
    Passive
  • Dot Size
    0.55mm Wx0.65mm H
  • Display Format
    16 x 2
  • Outline L x W x H
    80.00mm x 36.00mm x 10.00mm
  • Character Size
    5.55mm Hx2.95mm W