  • O050H016AGPP5N0000
O050H016AGPP5N0000
advertisement
Manufacturer No:
O050H016AGPP5N0000
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-O050H016AGPP5N0000
Package:
Description:
50X16 GREEN GRAPHIC OLED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
O050H016AGPP5N0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    Parallel
  • Display Type
    OLED - Passive Matrix
  • Viewing Area
    38.00mm W x 16.00mm H
  • Dot Pixels
    50 x 16
  • Graphics Color
    Green
  • Dot Size
    0.56mm Wx0.66mm H
  • Dot Pitch
    0.60mm Wx0.70mm H