  • OA162-5E-115WB
OA162-5E-115WB
advertisement
Manufacturer No:
OA162-5E-115WB
HK JDW NO:
594-OA162-5E-115WB
Datasheet:
OA162-5E-115WB
Description:
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OA162-5E-115WB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Aluminum
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2010
  • Series
    OA162
  • Size / Dimension
    Round - 172mm Dia
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    31.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    37W
  • Max Power Dissipation
    31W
  • Frequency
    833MHz
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • Life (Hours)
    60000 hours
  • RPM
    3400 RPM
  • Air Flow
    241.0 CFM (6.75m3/min)
  • Noise
    66.0 dB
  • Voltage Range
    80V~130VAC
  • Static Pressure
    0.730 in H2O (181.8 Pa)
  • Height
    150mm
  • Length
    172mm
  • Width
    55.00mm
  • Thickness
    55mm