  • OA172AP11-1TBXC
OA172AP11-1TBXC
advertisement
Manufacturer No:
OA172AP11-1TBXC
HK JDW NO:
594-OA172AP11-1TBXC
Package:
Axial
Datasheet:
OA172AP11-1TBXC
Description:
FAN AXIAL 172X51MM 120VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
OA172AP11-1TBXC
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Published
    2010
  • Series
    OA172AP
  • Size / Dimension
    Round - 172mm Dia
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    50.0W
  • Voltage - Rated
    120VAC
  • Power Rating
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • Life (Hours)
    60000 hours
  • RPM
    3300 RPM
  • Air Flow
    300.0 CFM (8.40m3/min)
  • Noise
    61.0 dB
  • Voltage Range
    100V~125VAC
  • Static Pressure
    0.780 in H2O (194.3 Pa)
  • Height
    150mm