  • OA172SAP-11-3TB
OA172SAP-11-3TB
advertisement
Manufacturer No:
OA172SAP-11-3TB
HK JDW NO:
594-OA172SAP-11-3TB
Package:
Axial
Datasheet:
OA172SAP-11-3TB
Description:
FAN AXIAL 172X50.8MM 115VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
OA172SAP-11-3TB
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material
    Aluminium
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2010
  • Series
    OA172SAP
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx150mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Terminals
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    16.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    16W
  • Max Power Dissipation
    16W
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    1800 RPM
  • Air Flow
    135.0 CFM (3.78m3/min)
  • Noise
    33.0 dB
  • Voltage Range
    80V~130VAC
  • Static Pressure
    0.430 in H2O (107.1 Pa)
  • Height
    150mm
  • Length
    172mm
  • Width
    50.80mm