  • OA172SAPL-11-3TB
OA172SAPL-11-3TB
advertisement
Manufacturer No:
OA172SAPL-11-3TB
HK JDW NO:
594-OA172SAPL-11-3TB
Datasheet:
OA172SAPL-11-3TB
Description:
FAN AXIAL 172X38.5MM 115VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
OA172SAPL-11-3TB
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Series
    OA172SAPL
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx150mm H
  • Power (Watts)
    26.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    26W
  • Max Power Dissipation
    26W
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • Life (Hours)
    60000 hours
  • RPM
    1700 RPM
  • Air Flow
    103.0 CFM (2.88m3/min)
  • Noise
    44.0 dB
  • Voltage Range
    103V~126VAC
  • Static Pressure
    0.260 in H2O (64.8 Pa)
  • Height
    150mm