  • OA180AP-22-1WB
OA180AP-22-1WB
advertisement
Manufacturer No:
OA180AP-22-1WB
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OA180AP-22-1WB
Package:
Axial
Datasheet:
OA180AP-22-1WB
Description:
FAN AXIAL 180X89MM 230VAC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OA180AP-22-1WB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Published
    2009
  • Series
    OA180AP
  • Size / Dimension
    Square - 180mm Lx180mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    70.0W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    70W
  • Max Power Dissipation
    70W
  • Depth
    89mm
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Operating Supply Voltage
    230V
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3350 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    375.0 CFM (10.50m3/min)
  • Power Consumption
    70W
  • Noise
    62.0 dB
  • Voltage Range
    120V~260VAC
  • Static Pressure
    0.860 in H2O (214.2 Pa)
  • Height
    180mm