  • OA180APL-11-1TB
OA180APL-11-1TB
advertisement
Manufacturer No:
OA180APL-11-1TB
HK JDW NO:
594-OA180APL-11-1TB
Datasheet:
OA180APL-11-1TB
Description:
FAN AXIAL 180X65MM 115VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
OA180APL-11-1TB
  • Packaging
    Box
  • Published
    2011
  • Series
    OA180APL
  • Size / Dimension
    Square - 180mm Lx180mm H
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    70.0W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    70W
  • Max Power Dissipation
    70W
  • Current Rating
    1.17A
  • Frequency
    5.06kHz
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3300 RPM
  • Air Flow
    405.0 CFM (11.34m3/min)
  • Noise
    60.0 dB
  • Voltage Range
    60V~130VAC
  • Static Pressure
    0.830 in H2O (206.7 Pa)
  • Height
    180mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C