  • OA254AP-11-1TB
OA254AP-11-1TB
advertisement
Manufacturer No:
OA254AP-11-1TB
HK JDW NO:
594-OA254AP-11-1TB
Package:
Axial
Datasheet:
OA254AP-11-1TB
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
OA254AP-11-1TB
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Weight
    1.814369kg
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2010
  • Series
    OA254
  • Size / Dimension
    Round - 254mm Dia
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    35.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    35W
  • Max Power Dissipation
    35W
  • Frequency
    5.06kHz
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • Life (Hours)
    60000 hours
  • RPM
    1650 RPM
  • Air Flow
    547.0 CFM (15.32m3/min)
  • Noise
    55.0 dB
  • Voltage Range
    80V~130VAC
  • Static Pressure
    0.390 in H2O (97.1 Pa)
  • Height
    254mm