  • OA254EC-22-1TBXC
OA254EC-22-1TBXC
advertisement
Manufacturer No:
OA254EC-22-1TBXC
HK JDW NO:
594-OA254EC-22-1TBXC
Package:
Datasheet:
OA254EC-22-1TBXC
Description:
EC FAN 254X89MM 230VAC TERMINAL
Step5Bar-code shipping tag
OA254EC-22-1TBXC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    4.6lbs 2.1kg
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    OA254EC XC
  • Size / Dimension
    Round - 254mm Dia
  • Feature
    Electronic Commutation (EC)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    72.0W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.640A
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV, UR
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    2750 RPM
  • Air Flow
    830.0 CFM (23.24m3/min)
  • Noise
    70.0 dB(A)
  • Static Pressure
    1.200 in H2O (298.9 Pa)