  • OA938AP-22-1TB
OA938AP-22-1TB
advertisement
Manufacturer No:
OA938AP-22-1TB
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OA938AP-22-1TB
Package:
Axial
Datasheet:
OA938AP-22-1TB
Description:
FAN AXIAL 92X38.5MM 230VAC TERM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OA938AP-22-1TB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2010
  • Series
    OA938
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    9.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    9W
  • Max Power Dissipation
    9W
  • Frequency
    5.06kHz
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3100 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    50.0 CFM (1.40m3/min)
  • Noise
    32.0 dB
  • Voltage Range
    160V~260VAC
  • Static Pressure
    0.220 in H2O (54.8 Pa)
  • Height
    92mm
  • Thickness
    38mm