  • OAB318-22-1
OAB318-22-1
advertisement
Manufacturer No:
OAB318-22-1
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OAB318-22-1
Package:
Datasheet:
OAB318-22-1
Description:
FAN IMP MTRZD 318X154 230V W/CAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OAB318-22-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Metal
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Published
    2016
  • Series
    OAB318
  • Size / Dimension
    Round - 318mm Dia
  • Feature
    Capacitor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.680A
  • Max Power Dissipation
    155W
  • Ingress Protection
    IP55 - Dust Protected, Water Resistant
  • Current Rating
    680mA
  • RPM
    1580 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    1165.0 CFM (32.62m3/min)
  • Voltage Range
    210V~240VAC
  • Static Pressure
    1.600 in H2O (398.6 Pa)