  • OD1225-48MBIP68
OD1225-48MBIP68
advertisement
Manufacturer No:
OD1225-48MBIP68
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OD1225-48MBIP68
Package:
Datasheet:
OD1225-48MBIP68
Step5Bar-code shipping tag
OD1225-48MBIP68
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    0.341lb 154.67g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    5~149°F -15°C~65°C
  • Series
    OD1225
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    3.5W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.070A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 35°C
  • RPM
    2500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    90.0 CFM (2.52m3/min)
  • Noise
    35.0 dB
  • Static Pressure
    0.190 in H2O (47.3 Pa)