  • OD8025-12HHB02A
OD8025-12HHB02A
advertisement
Manufacturer No:
OD8025-12HHB02A
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OD8025-12HHB02A
Package:
Axial
Datasheet:
OD8025-12HHB02A
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OD8025-12HHB02A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.191lb 86.64g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    -4~167°F -20°C~75°C
  • Published
    2010
  • Series
    OD8025
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.16W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.230A
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    3400 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    44.0 CFM (1.23m3/min)
  • Noise
    40.0 dB
  • Static Pressure
    0.190 in H2O (47.3 Pa)
  • Width
    25.00mm