  • OD9238-24HBVXC02A
OD9238-24HBVXC02A
advertisement
Manufacturer No:
OD9238-24HBVXC02A
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OD9238-24HBVXC02A
Package:
Datasheet:
OD9238-24HBVXC02A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OD9238-24HBVXC02A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    OD9238 VA
  • Size / Dimension
    Square - 92.5mm Lx92.5mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    15.6W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.650A
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV, UR
  • Lifetime @ Temp
    75000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    5400 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    135.0 CFM (3.78m3/min)
  • Noise
    58.5 dB
  • Static Pressure
    0.740 in H2O (184.3 Pa)