  • OD9238-48MBIP68
OD9238-48MBIP68
advertisement
Manufacturer No:
OD9238-48MBIP68
HK JDW NO:
594-OD9238-48MBIP68
Package:
Datasheet:
OD9238-48MBIP68
Step5Bar-code shipping tag
OD9238-48MBIP68
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    0.441lb 200.00g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    OD9238
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    9.6W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.200A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    4000 RPM
  • Air Flow
    87.4 CFM (2.45m3/min)
  • Noise
    53.0 dB
  • Static Pressure
    0.550 in H2O (137.0 Pa)