  • OFNS28-S9.5M-19
OFNS28-S9.5M-19
advertisement
Manufacturer No:
OFNS28-S9.5M-19
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-OFNS28-S9.5M-19
Package:
Datasheet:
OFNS28-S9.5M-19
Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OFNS28-S9.5M-19
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Arrowhead
  • Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Richco
  • Feature
    Flame Retardant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Clip, Wire Saddle
  • Color
    Natural
  • Type Attributes
    Round
  • Opening Size
    1.380L x 1.730 H 35.05mmx43.94mm
  • Panel Hole Size
    0.374 9.50mm Square
  • Height
    2.170 55.12mm
  • Length
    1.690 42.93mm
  • Width
    0.270 6.86mm
  • Panel Thickness
    0.031 ~ 0.079 0.79mm ~ 2.00mm