  • OH200-51003CV-012.8M
OH200-51003CV-012.8M
advertisement
Manufacturer No:
OH200-51003CV-012.8M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-OH200-51003CV-012.8M
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OH200-51003CV-012.8M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module, 5 Leads
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    OH200
  • Size / Dimension
    1.417Lx1.063W 36.00mmx27.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCOCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    12.8MHz
  • Frequency Stability
    ±5ppb
  • Output
    CMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    36.0mm x 27.0mm x 12.7mm
  • Operating Frequency
    12.8MHz
  • Control Voltage-Max
    3V
  • Control Voltage-Min
    0.3V
  • Warm-up Power
    3W
  • Input Power
    1.1W
  • Warm-up Time-Max
    5Minute
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm