  • OK202-25-OG-V
OK202-25-OG-V
advertisement
Manufacturer No:
OK202-25-OG-V
Manufacturer:
Matrix Orbital
HK JDW NO:
498-OK202-25-OG-V
Package:
Datasheet:
OK202-25-OG-V
Description:
LCD MODULE 40 DIG 20 X 2 OLED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OK202-25-OG-V
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Published
    2015
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    9V~15V
  • Interface
    I2C, RS-232, TTL
  • Display Type
    OLED
  • Number of Characters
    40
  • Viewing Area
    85.00mm L x 18.60mm W
  • Background Color
    Black
  • Dot Size
    0.60mm Wx0.65mm H
  • Display Format
    20 x 2
  • Outline L x W x H
    116.00mm x 37.00mm x 25.00mm
  • Character Size
    5.55mm Hx3.20mm W