  • ONET2501PARGTR
ONET2501PARGTR
advertisement
Manufacturer No:
ONET2501PARGTR
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-ONET2501PARGTR
Package:
16-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
ONET2501PARGTR
Description:
25mA per Channel Instrumentational OP Amps 3V~3.6V ONET2501 16 Pins 16-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 3000
Step5Bar-code shipping tag
ONET2501PARGTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-VFQFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    16
  • Weight
    22.906415mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    16
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Applications
    SONET;SDH
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    ONET2501
  • Pin Count
  • Output Type
    Differential
  • Number of Circuits
    1
  • Operating Supply Current
    32mA
  • Nominal Supply Current
    40mA
  • Amplifier Type
    Limiting
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    3V~3.6V
  • Output Current per Channel
    25mA
  • -3db Bandwidth
    45kHz
  • Telecom IC Type
    ATM/SONET/SDH SUPPORT CIRCUIT
  • Length
    3mm