  • OQ0871000300G
OQ0871000300G
advertisement
Manufacturer No:
OQ0871000300G
HK JDW NO:
48-OQ0871000300G
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Black 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ0871000300G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
    OQ
  • Feature
    Locking Ramp
  • Number of Positions
    8
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.472 12.00mm
  • Contact Tail Length
    0.157 4.00mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    20A