  • OQ1301010000G
OQ1301010000G
advertisement
Manufacturer No:
OQ1301010000G
HK JDW NO:
48-OQ1301010000G
Description:
Bulk 0.300 7.62mm Black 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ1301010000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Number of Positions
    13
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.300 7.62mm
  • Insulation Height
    0.335 8.51mm
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    20A