  • OQ2171010300G
OQ2171010300G
advertisement
Manufacturer No:
OQ2171010300G
HK JDW NO:
48-OQ2171010300G
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Black 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
OQ2171010300G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
    OQ
  • Feature
    Locking Ramp
  • Number of Positions
    21
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.335 8.51mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    20A