  • OSTEM22A152
OSTEM22A152
advertisement
Manufacturer No:
OSTEM22A152
HK JDW NO:
602-OSTEM22A152
Description:
Bulk 0.295 7.50mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets OSTEM Brass Brass
Step5Bar-code shipping tag
OSTEM22A152
    Free Hanging (In-Line)
  • Number of Pins
    22
  • Housing Material
    Brass
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Number of Positions
    22
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Pitch
    0.295 7.50mm
  • Voltage
    300V
  • Current
    20A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Voltage - UL
    300V
  • Torque - Screw
    0.45 Nm (4.0 Lb-In)