  • OSTEM230150
OSTEM230150
advertisement
Manufacturer No:
OSTEM230150
HK JDW NO:
602-OSTEM230150
Description:
Bulk 0.300 7.62mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets OSTEM Brass Brass
Step5Bar-code shipping tag
OSTEM230150
    Select All
  • Number of Positions Per Level
    23
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Free Hanging (In-Line)
  • Number of Pins
    23
  • Housing Material
    Brass
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Number of Positions
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Pitch
    0.300 7.62mm
  • Voltage
    300V
  • Current
    20A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Voltage - UL
    300V
  • Torque - Screw
    0.45 Nm (4.0 Lb-In)