  • OSTEX030000
OSTEX030000
advertisement
Manufacturer No:
OSTEX030000
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
HK JDW NO:
602-OSTEX030000
Package:
Datasheet:
OSTEX030000
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Black 1 Levels Solder Header, Male Pins, Partial Shroud OSTEX Brass
Step5Bar-code shipping tag
OSTEX030000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Solder
  • Housing Material
    Brass
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    OSTEX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Header, Male Pins, Partial Shroud
  • Number of Positions
    3
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Additional Feature
    STANDARD: UL 94V-0, THERMOPLASTIC
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.130 3.30mm
  • Voltage
    300V
  • Contact Tail Length
    0.130 3.30mm
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A