  • OSTHX062301
OSTHX062301
advertisement
Manufacturer No:
OSTHX062301
HK JDW NO:
602-OSTHX062301
Package:
Datasheet:
OSTHX062301
Description:
0.138 3.50mm Black Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 16-26 AWG OSTHX
Step5Bar-code shipping tag
OSTHX062301
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    OSTHX
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screwless
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Wire Gauge
    16-26 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    26 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG