  • OSTRAHS40003900
OSTRAHS40003900
advertisement
Manufacturer No:
OSTRAHS40003900
Manufacturer:
ON Shore Technology
HK JDW NO:
602-OSTRAHS40003900
Description:
3 POS SMT TYPE 4MM LED CONN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OSTRAHS40003900
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Poke-In Wire
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated
    500V
  • Current Rating (Amps)
    6A
  • Pitch
    0.157 4.00mm
  • Style
    Board to Cable/Wire
  • Housing Color
    White
  • Wire Gauge
    18-24 AWG
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C