  • OSTVC150050
OSTVC150050
advertisement
Manufacturer No:
OSTVC150050
HK JDW NO:
602-OSTVC150050
Package:
Datasheet:
OSTVC150050
Description:
Bulk 0.300 7.62mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OSTVC Thermoplastic Brass
Step5Bar-code shipping tag
OSTVC150050
    8 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    15
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Series
    OSTVC
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Type
    Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
  • Number of Positions
    15
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.300 7.62mm
  • Insulation Height
    0.559 14.20mm
  • Termination Style
    Solder
  • Voltage
    300V
  • Contact Tail Length
    0.197 5.00mm
  • Number of Levels
    1
  • Current
    32A
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    32A