  • OSTVK145250
OSTVK145250
advertisement
Manufacturer No:
OSTVK145250
HK JDW NO:
602-OSTVK145250
Package:
Datasheet:
OSTVK145250
Description:
Bulk 0.200 5.08mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OSTVK Thermoplastic Brass
Step5Bar-code shipping tag
OSTVK145250
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Series
    OSTVK
  • Feature
    Mating Flange
  • Part Status
    Active
  • Type
    Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
  • Number of Positions
    14
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Orientation
    45 deg
  • Insulation Height
    0.571 14.50mm
  • Termination Style
    Solder
  • Voltage
    300V
  • Contact Tail Length
    0.161 4.10mm
  • Current
    15A