  • OVQ12S30W7
OVQ12S30W7
advertisement
Manufacturer No:
OVQ12S30W7
HK JDW NO:
861-OVQ12S30W7
Package:
Module
Datasheet:
OVQ12S30W7
Description:
LED LT STRIP FLEX 12V WHT 5500K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OVQ12S30W7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    500.00mm Lx8.00mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Type
    LED Engine
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Color
    White, Cool
  • Voltage - Rated
    13V
  • Power Rating
    1.6W
  • Depth
    8mm
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Number of Elements
    30
  • Configuration
    Linear Light Strip, Flexible
  • Voltage
    12V
  • Max Current Rating
    133mA
  • Power Dissipation
    2.3W
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    133mA
  • Lens Style
    Flat
  • CCT (K)
    5500K
  • Forward Voltage
    12V
  • Current - Max
    133mA
  • Lens Type
    Flat
  • Illumination Color
    White
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    68lm Typ
  • Power Consumption
    1.6W
  • Luminous Flux
    68 lm
  • Height
    2.29mm
  • Length
    500mm
  • Width
    8mm