  • P006-010-13RA
P006-010-13RA
advertisement
Manufacturer No:
P006-010-13RA
Manufacturer:
Tripp Lite
HK JDW NO:
819-P006-010-13RA
Package:
Datasheet:
P006-010-13RA
Description:
CORD 18AWG 5-15P TO C13 RA 10'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P006-010-13RA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    125VAC
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Style
    Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
  • Current Rating
    10A
  • Number of Conductors
    3
  • Approval Agency
    UL
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Cable Length
    3m
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG