  • P048F048T24AL-CB
P048F048T24AL-CB
advertisement
Manufacturer No:
P048F048T24AL-CB
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-P048F048T24AL-CB
Package:
Datasheet:
P048F048T24AL-CB
Description:
EVALUATION BOARD PRM REGULATOR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
P048F048T24AL-CB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Published
    2010
  • Series
    VI Chip® PRM®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    36V~75V
  • Current - Output
    5A
  • Voltage - Output
    48V
  • Frequency - Switching
    1.55MHz
  • Utilized IC / Part
    P048F048T24AL
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    240W